gumus_boceği_2Nemli ve sıcak yerlerde yaşamını sürdürmeyi seven gümüşçün böceği soğuk havalarda pek ortaya çıkmaz. Bunun yanında yavrularının da gelişebilmesi için çok fazla neme ihtiyacı vardır. Genellikle adından da anlaşılacağı gibi gri renktedir. Gümüşçün böceği insanları ısırma gibi bir özelliği olmadığından her ne kadar tehlikeli görülmeseler bile aslında maddi kayıplara neden olur. Bu tür besin olarak genellikle evde yer alan kâğıt ve naylonlar ile tahıllara zarar verebilirler. Yuva olarak da banyo, mutfak, pis su atıkları ile çatı, bodrum, tavan arası, merdiven altlarında yaşam sürdürmeye devam ederler.

 

Gümüşçün böceği yılda birkaç kez yumurtlama kapasitesine sahiptir ve her yumurtlamada da yüzden fazla yumurta bırakabilir. Bu sebepten dolayı en hızlı şekilde müdahale edilmesinde fayda vardır. Müdahale edilmediği sürece daha da baş edilmez hal alarak daha fazla ürerler. Bu tür böcekler genellikle bir ay gibi bir süre içerisinde yaşarlar. Gümüşçün böceği ile tek başına dışarıdan aldığınız çeşitli ilaçlar ile müdahale etmeniz sizi hiçbir zaman doğru sonuca götürmeyeceği gibi zamanınızı da boşa harcamış olacaksınız. Bu tür bir böceğe rastladığınız an hiç vakit kaybetmeden uzman bir firma ile görüşerek ilaçlama yaptırmanız en doğru seçenektir.

 

gumuscun_2

Gümüşçün böceği konusunda bireysel ilaçlama kesinlikle önerilen bir sistem değildir. İşinde uzman olan bizler Kadıköy Böcek İlaçlama olarak bu türden sizi hiç vakit kaybetmeden günün her vaktinde kurtarırız. Kullanmış olduğumuz bütün ilaç türleri Sağlık Bakanlığından onaylıdır. Bu sayede ilaçlama yaparken size ve çevreye zarar vermemekteyiz. İstanbul’un hemen hemen bütün ilçelerine kesintisiz hizmet sunarak adımızı duyurmayı başaran köklü firmalardan biriyiz. Bunu da ilaçlama konusunda yaptığımız başarılara borçluyuz. İlaçlama hizmetini de sizlere çok uygun fiyatlar ile yaparız.