kara bocek 4Halk dilinde hamamböceği olarak bilinen karafatma böceği evlerin hiç sevilmeyen davetsiz misafirlerinden biridir. Görüntüsü itibariyle korkutucu ve mide bulandırıcıdır. Genellikle sıcak ve nemli ortamları severler. Bunun yanı sıra ışıktan pek haz etmedikleri için besin arayışı için genellikle geceleri ortaya çıkar. Yani uykudan uyandığınızda bir karafatma böceği ile karşılaşmanız kaçınılmazdır. Mutfakta ve odada açık bulunan yiyecekler üzerinde dolaştıklarından dolayı size mikrop bulaştırabilirler. Bu türlerin insanları ısırma gibi bir özelliği olmadığından zararsız gibi görülseler de çok tehlikeli bir hayvanlardır. Günün neredeyse tamamını yuvalarında dinlenerek geçirirler.

Karafatma böceği yumurtlama yolu ile çoğalır ve yılda birkaç kez çok fazla sayıda yumurta bırakır. Bu sebepten dolayı mutlaka sayılarının artmasına fırsat vermeden acil yol edilmesi şarttır. Tabi bu müdahaleyi tek başınıza yapmanız oldukça güçtür. Bu işlemi sizin yerinize alanında uzman kişiler yaptığında daha iyi sonuçlar ortaya çıkar. İşinde profesyonel olan ilaçlama firması en iyi sonuçları kısa sürede almayı başarır. Tabi ki bunda kullanmış oldukları ilaçların da payı büyüktür. İşini bilen ilaçlama firması hangi türe hangi ilacın etkili olacağını bilerek tek bir ilaç üzerinde yoğunlaşmaz. Ayrıca size ve çevreye zarar vermemek için de daima sağlık bakanlığından onaylı olan ilaçları kullanmayı tercih eder. Mutlaka karafatma böceği için ilaçlama yapacak olan firmanın araştırılmasında yarar vardır.

Kar amacı gütmeyen kuruluşların arasında yer alan bizler Kadıköy Böcek İlaçlama olarak 7/24 İstanbul’un bütün ilçelerine kaliteli hizmet vermek için elimizden gelenin daha fazlasını yapmak için çaba harcarız. Karafatma böceği ilaçlaması için öncelikle ona uygun ilacı tespit ederek işe başlarız. İlacın sağlık bakanlığından onaylı olması bizim için büyük önem taşır. Yaptığımız işlerle diğer ilaçlama firmalarına örnek oluruz.