ariiiiİki türü olan bal ve eşekarıları duvar delikleri, ağaç, çatı arası ve ev gibi yerlere yuva yaparak kolay bir şekilde yerleşirler. Bu türler grup halinde yaşar ve birçok çiçekten polen toplayarak depolar. Bunu da kış aylarında besin olarak kullanır. Arı insanlara ısırarak alerjik reaksiyona yol açmasına neden olur. Bunun için özellikle petek yapan eşek arıları ile mücadele güç olduğundan özenli bir şekilde ilaçlama yapılmasında fayda vardır. Arı en zor ilaçlama şekline sahip olup, mutlaka alanında uzman olan kişilerce yapılmalıdır.

Bu türler yaşam alanları olarak kullanmış oldukları arı kovanlarına benzer olan çatı aralarında ve hatta tavan aralarının en dip yerlerinde yani ulaşılması zor olan alanlarda yuva yapmayı tercih ederler. Bu sebepten dolayı buralara ilaçlama yapılması dar oldukları için güçtür ve büyük bir teknik donanım gerektirebilmektedir. Böyle ulaşılması zor olan yerlerde arı ile baş etmek için en etkili çözüm iyi firma tarafından yapılmış bir ilaçlamadır. Fakat işinde uzman olmayan birçok firma arı ilaçlama konusunda yetersiz kalmaktadır. Bu ilaçlama çeşidi gider böceklere uygulanandan daha fazla bilgi sahibi olmayı gerektirir.

Arı bazı türleri bize en önemli olan bal kaynağını sağlasa da bazı türleri de oldukça tehlike yaymaktadır. Özellikle yaz aylarında arılar insanlara daha fazla zarar vererek alerjik durumlarla karşı karşıya kalmanıza neden olur. İlaçlama yapılmadığı sürece de bu durum giderek artış gösterir. Bizler Kadıköy Böcek İlaçlama firması olarak her türlü haşereyle sonuna kadar mücadele edebilecek teknik donanım ve güler yüzlü personele sahip olduğumuz gibi arı konusunda da yine aynı başarılara imza atmayı biliriz. Ayrıca bütün bu işlemleri de oldukça makul rakamlar ile sizlere sunmaktayız.