ciyanDünyanın her yerinde görülen çıyanlar, ülkemizde de sayı ve tür açısından oldukça çok bulunan bir haşere türüdür. Yaşadıkları bölgeler göre değişik ve farlı boyutta olan çıyan çeşitleri çayır, dağ, çimen ve evlerimizde dâhil her ortamda bulunabilirler. Yaşam alanları olarak nemli ortamları tercih ederler. Ayaklarının zehirli ok gibi olması sebebiyle vücudumuza temas edip ısırmasıyla zehirleyebilirler. Kahverengi, sarı, kızıl ve siyah renklerde olan çıyan bulundukları ortama yumurta bırakarak çoğalırlar. Her türlü böcek ve örümcekleri yiyerek beslenirler. Genellikle etçil olarak beslenen çıyanlar evlerimizde bazı durumlarda sebze ve bitkilerimizi de yiyebilir zarar verirler.  Mutfaklarda kesinlikle açıkta yiyecek bulundurmamalıyız. Genellikle geceleri ortaya çıkarlar.  Daha çok bina çevrelerinde bulunan çıyanlar toprak teması ile rutubetli yerlerde yaşarlar. Ev ve iş yerlerinde ise pencere ve kapı aralarında, süpürgeliklerde,  bodrumlarda ve garajlarda yaşarlar. Temas etmemiz halinde ısırdığı bölgede şişlik, kızarıklık, kaşıntı ve çok acı verirler.  Çıyan zehirlenmesinde mide bulantısı, baş dönmesi, iştahsızlık, baş ağrıları ve ölüm görülebilir. Hiç vakit kaybetmeden bir hekime başvurulmalıdır.

Çıyan insanlar için tehlikeli bir haşere olması nedeniyle evinizin yaşam alanlarınızın herhangi bir yerinde ortaya çıkması çoğalması tehlike bir durum yaratır. Geç kalmadan ilaçlama firmalarından yardım almalıyız. Çıyan ilaçlama profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır. İnsanlara çok büyük zarar vermesi nedeniyle çıyanlar acil olarak yok edilmelidir. Bireysel olarak mücadele vermeniz çıyanların yok olmasında etkili olmayacaktır.

Kadıköy Böcek İlaçlama firmamız bu konuda yardım alabileceğiniz profesyonel bir firmadır. Firmamız tam donanımlı ekibi sayesinde ilaçlamayı sorunsuz bir şekilde yapıp sizleri bu tehlikeli çıyanlardan kurtaracaktır. Hızlı bir şekilde çoğalabilen bu zararlı çıyanlardan firmamız sayesinde çok kısa zaman içerisinde kurtulabilirsiniz. İlaçlama firmamız tarafından kullanılan tüm ilaçlarımız sağlık bakanlığı tarafından onaylı olup ruhsatlıdır. Çıyanlarla mücadele zordur. Mücadele işi firmamız tarafından profesyonelce yapılmalıdır. Unutulmamalıdır ki çıyanlar zehirli bir hayvandır. Firmamız çıyan ilaçlaması hizmetini 7/24 saat sizlere uygun ve kaliteli olarak vermektedir. Firmamız çıyan ilaçlamada kokulu ve kokusuz yöntemler kullanmaktadır. İlaçlama fiyatlarımız yapılacak alanın metre karesine göre belirlenmektedir. Hizmetimiz sonrasında firmamızdan memnun olacak ve haşeresiz sağlıklı bir ortama kavuşacaksınız.