tahtakurusu_2Halk dilinde ağaç kurdu olarak adlandırılan tahtakurdu genellikle kahverenginde olup, bir çift kanada sahiptir. Nemli ve sıcak havaları seven bu tür yaz aylarında fazlasıyla boy gösterir. Kış aylarında ise ağaç kabuklarındaki yuvalarında dinlenmeyi tercih ederler. Tahtakurdu insanlara zarar vermez. Onların zarar verdiği tek şey evlerde yer alan ahşap ve tahta eşyalardan üretilmiş olan eşyalara yuva yaparak burada hayatlarını sürdürmesidir. Bu şekilde eşyaların çürüme ve dökülme gibi sonuçlar ortaya çıkar. Dışarıda da ağaçların kuruyup yok olmasına neden olurlar. Dışarıdan alınan ilaçlar bir sonuç değil sadece para kaybıdır.

 

Tahtakurdu ile tek başına mücadele etme çabası zaman kaybıyla birlikte maddi kayıplara da neden olur. Doğru müdahale edilmediği için probleminiz devam edecek ve eşyalarınız daha fazla zarar görecektir. Tahtakurdu ilaçlama konusunda sayısı oldukça fazla olan firmalar günümüzde yaygın şekilde işlerini yapmaktadır. Fakat bunların içlerinde bazıları ilaçlama konusunda uzman olmadıkları gibi kullanmış olduğu basit ve ucuz ilaçlar ile insan sağlığına zarar vermenin yanı sıra problemlerden sizi kurtaramazlar. Çünkü bunun için yeterli bilgi ve teknik ekipmana sahip değildirler. Tahtakurdu ile ilaçlama mutlaka sıvı ilaçlama yolu olmalıdır ki bunu zaten işinde uzman olan firma bilir.

 

Bizler Kadıköy Böcek İlaçlama olarak işinde uzman olan ve hangi ilacı hangi böcek türünde etkili olabileceğini bilen yıllarını bu işe adamış olan Türkiye’nin en güçlü firmaları arasında yer alırız. Tahtakurdu ilaçlama konusunda kesintisiz hizmet verebilmek için neredeyse günün her saatinde sizlere hizmet veren çalışanlara sahibiz. Tabi bunu da Sağlık bakanlığından onaylı olan kullanmış olduğumuz ilaçların da katkısı büyüktür. Yapmış olduğumuz ilaçlamadan sonra da sürekli sizinle irtibat halinde olup probleminizin sonlanıp sonlanmadığını sorgularız.